FAQ
Як очищати жала Goot від нагару, щоб не пошкодити поверхню?
Сучасні жала більше не виготовляються з міді, тому чистити їх абразивом категорично не можна! Для очищення оптимально підійде целюлозна губка, змочена водою або гліцерином, або металева стружка. За умови правильного догляду жало слугуватиме вам тривалий час та не втратить своїх властивостей.
Що робити, якщо нагар на жалі не зчищається рекомендованими засобами?
Якщо нагар на жалі надто стійкий і не піддається очищенню ні губкою, ні стружкою, варто використовувати активатор паяльного жала Goot. Він ретельно очистить робочу частину жала від нагару та поверне йому робочі властивості. Слід пам’ятати, що процедуру потрібно проводити, попередньо нагрівши жало до 300 — 350℃, інакше результат буде ненайкращим або ж взагалі відсутнім).
Який паяльник слід обирати початківцю?
Якщо ви тільки починаєте працювати з паянням і не збираєтесь користуватися паяльником регулярно або використовувати його в складніших процесах, вам підійде паяльник Goot CXR-31. Якщо ви обмірковуєте придбання найбільш універсальної та випробуваної моделі, радимо паяльник для безсвинцевого паяння з регулятором температури Goot PX-201. Крім цього, нещодавно у продажу з’явилася нова розумна модель паяльника Goot PX-280 для безсвинцевого паяння з регулятором температури.
Як можна випаяти багато компонентів одночасно або ж прибрати з виводів зайвий припій?
Для цих потреб найкраще використовувати стрічку для випаювання. Плетена з тонкого мідного дроту та просочена флюсом, ця стрічка допоможе оптимально впоратися з видаленням зайвого припою.
Попри максимальну температуру, виставлену на паяльнику, під час паяння масивних компонентів жало застрягає в припої? Це означає, що паяльник зламаний?
Ні, вам потрібно використовувати масивніше жало, адже через велику кількість припою тонкі жала швидко охолоджуються, внаслідок чого погіршується якість паяння. Найкраще для таких потреб підходять жала типу К (“ніж”).
Мені потрібно постійно випаювати багато компонентів, тому користуватися стрічкою невигідно. Що ви порадите?
Якщо вам потрібно випаювати велику кількість компонентів на постійній основі, рекомендуємо використовувати демонтажний пістолет Goot TP-100. Звісно ж, ми маємо відповідні витратні матеріали до нього.
На яких температурах краще паяти, щоб уникнути перегрівання компонентів?
Більшість стандартних припоїв зі складом 60 — 63% олова та 40 — 37% свинцю мають температуру плавлення приблизно 190℃. За використання припоїв із комбінованим складом їх температуру плавлення вказують на упакуванні. Температура плавлення безсвинцевих припоїв зазвичай становить близько 220℃.
Припій синіє на жалі. Це означає, що припій неякісний?
Ні, ви перегріваєте сплав. Знизьте температуру паяння.
Як користуватися паяльником, якщо поблизу немає джерела електроенергії?
Для виконання паяльних робіт в умовах відсутності електропостачання можна використовувати газові паяльники.